in

Ο ΑΟΑΝ πήρε το Μεραμπελιώτικο ντέρμπι – Νίκησε με 4-2 τη Νεάπολη

Εντός έδρας νίκη για την ομάδα του ΑΟΑΝ μα αντίπαλο τη Νεάπολη!

Τους τρεις βαθμούς πήρε η ομάδα του Αγίου Νικολάου στο εντός έδρας παιχνίδι της 14ης αγωνιστικής του 7ου της Γ’ εθνικής απέναντι στην ΑΕ Νεάπολης, της οποίας επικράτησε με σκορ 4-2.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 7′ με τον Μπαρονε 0-1, όμως η ομάδα του ΑΟΑΝ απάντησε με δύο γκολ για να προηγηθεί 2-1 στο ημίχρονο, με τέρματα των Τζιλάι στο 23′ και του Μηνά στο 44′ με πέναλτι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕ Νεάπολης ισοφάρισε 2-2 με τον Αθανασιάδη στο 75′, όμως άμεσα απάντησε ο Νοκάι και στο 77′ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους γηπεδούχους με 3-2.

Οι παίκτες του Νίκου Σουργιά “σφράγισαν” τη νίκη στο 87′ με τον Πιθαρούλη να γράφει το τελικό 4-2.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΟΑΝ: Δερμιτζάκης, Πιθαρούλης, Αυγουστάκης, Δολαψάκης, Τσανάι, Μαυρής, Κίτος, Μηνάς (90΄ Α. Πάγια), Νοκάι (90΄ Κουτούζος), Χριστόπουλος (67 ΄Κρισταν) , Τζιλάι (82΄ Μ. Πάγια)

ΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗΣ: Γκογκόσης, Μότσο (72΄ Αρβανίτης), Βερούσι, Τσαλταπασίδης, Διαμαντάκης, Αροσβίλι (46’ Σουλιμάν), Νάτος, Βήτος (46’ Μαν.Ξυλούρης), Μιχ.Ξυλούρης (29’ λ.τ. Ψαλλιδάκης), Αθανασιάδης, Μπαρόνε (57΄ Μπερικακης).