in

ΑΟΑΝ: “Καθάρισε” την υπόθεση παραμονή με 0-3 στην Αγία Παρασκευή!

Ο ΑΟΑΝ επικράτησε 0-3 της Αγίας Παρασκευής και εξασφάλισε την παραμονή του στην Γ’ Εθνική, αποφεύγοντας παράλληλα τη διαδικασία μπαράζ.

Ο ΑΟΑΝ έδωσε “μάχη” στην Αγία Παρασκευή και κατάφερε να επικρατήσει με 0-3, εξασφαλίζοντας παράλληλα την παραμονή του στην Γ’ Εθνική κατηγορία.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο ΑΟΑΝ απείλησε πρώτος στο 37′ με τον Νοκάι, αλλά ο Αραμπατζής έδιωξε σε κόρνερ. Ένα λεπτό αργότερα, ο Πλουσής γύρισε ωραία στον Νοκάι που δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 0-1.

Στο 42′ και στο 43′ ο Αποστολόπουλος αστόχησε, με το 0-1 να είναι αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο ΑΟΑΝ σκόραρε στο 52′, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Στο 60′, ο Κατσικοκέρης με εύστοχο σουτ έκανε το 0-2, ενώ στο 70′ διαμόρφωσε το 0-3.

Η συνέχεια ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, με τον ΑΟΑΝ να διατηρεί το υπέρ του σκορ (0-3) και να πανηγυρίζει μία νίκη που έφερε την παραμονή στην κατηγορία. Στο φινάλε, ο Χατζιράι αστόχησε από κοντά, χάνοντας την ευκαιρία να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΜΙΛΤΟΣ ΓΚΟΦΑΣ): Αραμπατζής, Νικολάου (46΄ Θεοδωρίδης), Μιχαηλίδης, Κοντοές (61΄ λ.τ. Πλατικώστας), Πρίφτι, Μυτάκης, Κουτσουπιάς, Τσίνιας (55΄ Μποθμπολίμμα), Σεφέρης (55΄ Νικολαϊδης), Δημητρίου (73΄ Πολίτης), Μούζιος

ΑΟΑΝ (ΜΑΝΟΛΗΣ ΣΚΥΒΑΛΟΣ): Γιαγκιόζης, Μουστάκης, Τσανάι, Χριστογιάννης, Πλουσής (86΄ Χατζιράι), Μιχ.Μαρινάκης, Καμαρά, Φουκαράκης, Αποστολόπουλος (75΄ Δολαψάκης), Νοκάι (66΄ Νοκάι), Κατσικοκέρης (75΄ Ράντζα)