in

Απώλεια δύο βαθμών για τον ΑΟΑΝ στο 2-2 με τον Αλμυρό

Σε ένα συναρπαστικό και γεμάτο ανατροπές παιχνίδι, ΑΟΑΝ και Αλμυρός αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2, στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Το ματς, που διεξήχθη στο γήπεδο του Αγίου Νικολάου, κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων έως το τελευταίο σφύριγμα.

Πρώτο ημίχρονο με γρήγορο γκολ και απαντήσεις

Η πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι ήρθε στο 2ο λεπτό, με τον Φουκαράκη του ΑΟΑΝ να απειλεί, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. Στο 4ο λεπτό, ο Πιερτζιάκομι του Αλμυρού δοκίμασε το σουτ, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Στο 5ο λεπτό, ο Αλμυρός πήρε προβάδισμα με ένα άτυχο αυτογκόλ του Χριστογιάννη, μετά από “γύρισμα” του Αγαπάκη. Ο ΑΟΑΝ ανέβασε την πίεση, αναζητώντας την ισοφάριση. Στο 14′, ο Ρέγιες του Αλμυρού βρέθηκε σε θέση τετ α τετ, αλλά ο Γιαγκιόζης απέκρουσε σωτήρια.

Στο 24′, ο Κατσικοκέρης απείλησε για τον ΑΟΑΝ με σουτ μετά από κόρνερ, ενώ στο 37′ η ομάδα του Αγίου Νικολάου κέρδισε πέναλτι. Ο Κατσικοκέρης ευστόχησε, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Δεύτερο ημίχρονο με πέναλτι και ανατροπές

Στο 52′ και 53′, οι Αποστολόπουλος και Κατσικοκέρης απείλησαν για τον ΑΟΑΝ, αλλά τα σουτ τους δεν βρήκαν στόχο.

Στο στο 65΄ όταν ο Νοκάι κερδίζει πέναλτι από τον Αγαπάκη το εκτελεί ο Φουκαράκης αλλά ο Γκόγκος απέκρουσε τη μπάλα στην αριστερή του γωνία κρατώντας το ισόπαλο σκορ.

Στο 74′, ο Πιερτζιάκομι με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 2-1 για τον Αλμυρό. Ο ΑΟΑΝ δεν τα παράτησε και στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Κατσικοκέρης με σουτ από κοντά, μετά από σέντρα του Πλουσή, διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

ΑΟΑΝ (ΜΑΝΟΛΗΣ ΣΚΥΒΑΛΟΣ): Γιαγκιόζης, Χριστογιάννης, Μουστάκης, Δολαψάκης (59΄ Πλουσής), Τσανάι, Μαρινάκης (59΄ Καρλίτος, 88΄ Τσιλεδάκης), Φουκαράκης, Σένκα, Νοκάι (79΄ Μαρκάκης) Αποστολόπουλος, Κατσικοκέρης.

ΑΛΜΥΡΟΣ (ΜΑΝΟΛΗΣ ΣΟΥΤΖΗΣ): Γκόγκος, Αγαπάκης, Παπαδομιχελάκης, Βουιδάσκης, Πιερτζακόμι, Γιαλούσης, Κοντογιάννης, Νγκουέμ, Σουρνάκης (87΄ Χάντι), Πατινιώτης (46΄ Πακιουφάκης), Ρέγες.