in

ΑΟΑΝ – Εθνικός Πειραιώς 1-3: Ο Εθνικός επικράτησε εύκολα στο Δημοτικό Στάδιο Αγίου Νικολάου

Ο ΑΟΑΝ ηττήθηκε από τον Εθνικό Πειραιώς με 1-3 στο Δημοτικό Στάδιο Αγίου Νικολάου για την 28η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Η ομάδα του Αγίου Νικολάου μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και απείλησε στο 2ο λεπτό με τον Αποστολόπουλου, αλλά το γυριστό του πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 7ο λεπτό, ο Εθνικός κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Γεωργούση, έπειτα από ωραία ενέργεια του Κοσμά.

Στη συνέχεια, οι Λασιθιώτες είχαν την κατοχή και την υπεροχή, αλλά δεν μπόρησαν να μετουσιώσουν την πίεση τους σε τελικές προσπάθειες.

Στο 28ο λεπτό, ο Αποστολόπουλου απείλησε με κεφαλιά που πέρασε άουτ, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο Ντινιωτάκης με πλασέ έκανε το 0-2.

Στην επανάληψη, ο Εθνικός βρήκε και τρίτο γκολ στο 50ο λεπτό, με τον Γεωργούση να σκοράρει για δεύτερη φορά στο παιχνίδι.

Ο ΑΟΑΝ μείωσε το σκορ σε 1-3 με σουτ του Φουκαράκη στο 86ο λεπτό, ενώ στο 90ο λεπτό ο Σένκα αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα.

ΑΟΑΝ (ΜΑΝΟΛΗΣ ΣΚΥΒΑΛΟΣ): Γιαγκιόζης, Δολαψάκης, Τσανάι (75’ Τσιλεδάκης), Χριστογιάννης, Μουστάκης, Καρλίτος (61’ Φουκαράκης), Πύλιος (46’ Κατσικοκέρης), Καμαρά, Νοκάι (61’ Μαρινάκης), Σένκα, Αποστολόπουλος.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΧΑΝΤΕΣ): Μεσούλι, Β.Παπαγγελής, Ζωγραφάκης, Χρούστινεκ (75’ Θεοδώρου), Τσάτσαρης, Μαλάι, Ντινιωτάκης (75’ Σεκούμπα), Πολύζος, Γεωργούσης (82’ Λαμάι), Αντωνίου (64’ Μακρυγιάννης), Σκεντεράι (46’ Τσιάβος).