in

ΑΟΑΝ: Θριαμβευτική ανατροπή και εκτός έδρας νίκη 1-3 επί του Περαμαϊκού!

Ο ΑΟΑΝ πραγματοποίησε μια εκπληκτική εμφάνιση στην Αθήνα, καταφέρνοντας να ανατρέψει το εις βάρος του σκορ και να επικρατήσει του Περαμαϊκού με 1-3.

Συνεχής πίεση και ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο

Η ομάδα του Λασιθίου μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, πιέζοντας ψηλά και δημιουργώντας ευκαιρίες. Στο 2′ λεπτό, ο Αποστολόπουλος απείλησε, αλλά το σουτ του δεν βρήκε στόχο. Ο Περαμαϊκός απάντησε στο 6′ με τον Μαχμουτάι, ο οποίος όμως ήταν άστοχος.

Στο 17′, ο Θεολόγης απέκρουσε με μαεστρία ένα καλοεκτελεσμένο φάουλ του Σένκα, ενώ στο 23′ ο Φουκαράκης, μετά από γύρισμα του Νοκάι, δεν κατάφερε να βρει δίχτυα.

Στο 34′ ο Περαμαϊκός πήρε προβάδισμα με τον Κουφουδάκη, ο οποίος σκόραρε με πλασέ. Ο ΑΟΑΝ προσπάθησε να ισοφαρίσει πριν το τέλος του ημιχρόνου, με τον Νοκάι να χάνει μια καλή ευκαιρία.

Στην επανάληψη, ο ΑΟΑΝ μπήκε με φόρα και αποφασιστικότητα. Απείλησε στο 50′ με τον Πλουσή, στο 55′ με τον Κατσικοκέρη και στο 58′ με τον Αποστολόπουλο.

Η επιμονή του ΑΟΑΝ ανταμείφθηκε στο 61′, όταν ο Σένκα με μια εντυπωσιακή εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε σε 1-1.

Αυτό το γκολ έδωσε φτερά στα πόδια των παικτών του ΑΟΑΝ, οι οποίοι συνέχισαν να πιέζουν και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη. Στο 75′, ο Φουκαράκης έκανε το 1-2, ενώ δύο λεπτά αργότερα, ο Νοκάι με εύστοχο σουτ διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Σημαντική νίκη για την παραμονή

Με αυτή τη νίκη, ο ΑΟΑΝ κάνει ένα σημαντικό βήμα προς την παραμονή στην κατηγορία. Η ομάδα του Λασιθίου έδειξε χαρακτήρα και ψυχικό σθένος, καταφέρνοντας να ανατρέψει ένα δύσκολο παιχνίδι και να πάρει τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΕΡΑΜΑΪΚΟΣ (ΒΑΣΙΛΗΣ ΣΠΑΘΑΣ): Θεολογής, Μαρίνης, Κοντογιαννάτος, Στεφανής, Κόκα, Λάππας, Παπαδάκης, Κουφουδάκης, Φιλιμέγκας, Κοντάκος, Μαχμουτάι.

ΑΟΑΝ (ΜΑΝΟΛΗΣ ΣΚΥΒΑΛΟΣ): Γιαγκιόζης, Δολαψάκης (65 Πύλιος), Πλουσής, Χριστογιάννης, Μουστάκης, Καμαρά, Φουκαράκης, Σένκα (76 Μαρκάκης), Αποστολόπουλος (76 Μαρινάκης), Νοκάι (89 Τσιλεδάκης), Κατσικοκέρης.