in

ΑΟΑΝ: Βαριά ήττα από τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη με 4-0

Ο ΑΟΑΝ γνώρισε την ήττα με 4-0 από τον Πανιώνιο στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης, για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Ο Πανιώνιος μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και άνοιξε το σκορ στο 5ο λεπτό με τον Γεμιστό, ύστερα από σέντρα του Καλάγια.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν και απείλησαν ξανά στο 9′ με τον Γεμιστό και στο 18′ με τον Μπουρλάκη, αλλά ο Γιαγκιόζης κράτησε το 1-0.

Ο ΑΟΑΝ απείλησε για πρώτη φορά στο 37′ με σουτ του Πήλιου, αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά πάνω από την εστία.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Πανιώνιος ανέβασε ακόμα περισσότερο την απόδοση του και πέτυχε τρία ακόμα γκολ.

Στο 50′ ο Στούπης σκόραρε από το σημείο του πέναλτι, ύστερα από κλέψιμο του Χοτζάλη και πάσα στον Γεμιστό.

Στο 54′ ο Μπουρλάκης έκανε το 3-0, ύστερα από λάθος του Αποστολόπουλου και ωραία ενέργεια του Γεμιστού.

Στο 90′ ο Μπουρλάκης σκόραρε ξανά, διαμορφώνοντας το τελικό 4-0.

Ο ΑΟΑΝ είχε μια μεγάλη ευκαιρία στο 93′ με τον Μαρτσάκη, αλλά η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι.