in ,

Τουρνουά διπλών από τον Α.Ο ΛΑΤΩ στον Αγιο Νικόλαο

ΑO ΛΑΤΩ –ΤΜΗΜΑ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗΣ
ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ OPEN ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΕΝΙΣ ΔΙΠΛΑ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Στα πλαίσια των αγωνιστικών του δραστηριοτήτων , το τμήμα Αντισφαίρισης του ΑΟ ΛΑΤΩ που εδρεύει στο Άγιο Νικόλαο προκηρύσσει αγώνες τένις open διπλών
α) διπλά ανδρών
β) διπλά γυναικών
γ) διπλά μεικτά

Οι αγώνες θα ξεκινήσουν ΤΕΤΑΡΤΗ 01 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2021
και θα πραγματοποιούνται όλες τις ημέρες της εβδομάδας , κυρίως Σαββατοκύριακα και θα ορίζονται από την επιτροπή των αγώνων κατόπιν συνεννόησης των παικτών.
Δικαίωμα συμμέτοχης έχουν παίκτες/τριες άνω των 14 ετών.
Παρακαλούμε να δηλώσετε συμμετοχή έως την ΚΥΡΙΑΚΗ 29 Αυγούστου και ώρα 12:00 συμπληρώνοντας την παρακάτω φόρμα
Η κλήρωση των αγώνων θα γίνει την Κυριακή 29 Αυγούστου το βραδύ από την επιτροπή των αγώνων και μπορεί να την παρακολουθήσει όποιος επιθυμεί.
Οι αγώνες θα πραγματοποιηθούν στα 3 γήπεδα green set του ΕΟΤ, και στο γήπεδο green set του ξενοδοχείου mirabello Νο3 (παραλία).
.
ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ: 32αρι κυρίως ταμπλό σε όλες τις κατηγορίες. Οι αγώνες καθώς και ο τελικός θα διεξαχθούν στα (2) νικηφόρα σετ των 6 games και σε περίπτωση ισοπαλίας (1-1 σετ) θα γίνεται SUPER TIE BREAK των 10 με διαφορά 2 πόντων.
Οι αγώνες θα ολοκληρωθούν περί τα μέσα Οκτωβρίου . Για αυτό καλό θα ήταν να δηλώσουν συμμετοχή μόνο οι παίκτες/τριες που μπορούν να συμμετέχουν παίζοντας έως τότε. Σε περίπτωση που 2 ομάδες -αντίπαλοι δεν μπορούν να βρουν κοινή ώρα αγώνα και το τουρνουά πρέπει να προχωρήσει θα γίνεται κλήρωση για το ποια ομάδα θα περάσει στην επόμενη φάση.
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ : Δεν θα υπάρχει παρά μόνο αν ζητηθεί από κάποιο παίκτη και για συγκεκριμένο λόγο κατά την διάρκεια του αγώνα και όχι εκ των προτέρων.

ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΠΑΙΚΤΩΝ : Διαιτησία αν τους ζητηθεί, υπογραφή υπεύθυνης δήλωσης-sign in για την ευθύνη της σωματικής τους υγείας και ακεραιότητας και τήρηση των υγειονομικών πρωτοκόλλων για τον covid-19 που θα ισχύουν στην περίοδο των αγώνων.
Παράβολο συμμετοχής ορίζετε το ποσό των 20 ευρώ για κάθε ομάδα το οποίο θα καταβάλλεται στον πρώτο αγώνα . Κανένας παίκτης δεν θα μπορεί να συμμετέχει αν δεν έχει καταβάλει το παραπάνω ποσό.
ΕΠΑΘΛΑ : Θα δοθούν στους 8 πρώτους νικητές Κάθε κατηγορίας