in

Δεν τα κατάφερε στα Χανιά ο ΑΟΑΝ – Γνώρισε την ήττα με 2-0 από τον Πανακρωτηριακό

Την ήττα με σκορ 2-0 γνώρισε ο ΑΟΑΝ στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Πανακρωτηριακό για την 14η αγωνιστική του 8ου ομίλου της Γ’ εθνικής και πλέον με τρία παιχνίδια να απομένουν για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος, η απόσταση της από την πρώτη τετράδα του βαθμολογικού πίνακα που εξασφαλίζει τη άμεση παραμονή, είναι δύσκολο να καλυφθεί.
Σε έναν κομβικής σημασίας αγώνα, οι ποδοσφαιριστές της ομάδας του Αγίου Νικολάου δεν είχαν καλή παρουσία στο πρώτο ημίχρονο, κάτι που είχε σαν αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να προηγηθούν στο 32’ 1-0.
Στο δεύτερο μέρος παρ’ ότι οι «κυανόλευκοι» ανέβασαν την απόδοση τους και πίεσαν για την ισοφάριση χάνοντας κάποιες καλές στιγμές το γκολ δεν ήρθε και στις καθυστερήσεις 90’+2’, η ομάδα των Χανίων «σφράγισε» τη νίκη της με δεύτερο γκολ για το 2-0.
Διαιτητής: Ν.Μαυραντωνάκης (Χίου), Βοηθοί: Α.Μαυραντωνάκης (Ηρακλείου) – Ελευθεράκης (Ηρακλείου)
ΑΟΑΝ (ΑΝΔΡΕΑΣ ΣΚΕΝΤΖΟΣ): Αραμπατζής, Πολίτης, Ζέλιος, Σγουρός, Μπλούκας, Χατζόπουλος (80′ Καλογιαννίδης), Κέλι, Μουτσάι, Μαρκάκης, Τσάνγκας, Θεοδωρίδης.