in

Άγιος Νικόλαος Europlan – Ηρόδοτος 75-32: Εύκολη νίκη για τον Άγιο Νικόλαο!

Ο Άγιος Νικόλαος Europlan επικράτησε άνετα του Ηροδότου με 75-32 σε έναν αγώνα που διεξήχθη την Κυριακή 20/3/2024 στο Κλειστό Γυμναστήριο Αγίου Νικολάου.

Η εξέλιξη του αγώνα:

• Πρώτο δεκάλεπτο: Ο Άγιος Νικόλαος μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και με όρεξη, παίρνοντας κεφάλι από νωρίς με 31-12.
  • Δεύτερο δεκάλεπτο: Η κυριαρχία του Αγίου Νικολάου συνεχίστηκε και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τους γηπεδούχους να σκοράρουν 17 πόντους έναντι 2 του Ηροδότου, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το εντυπωσιακό 48-14.
  • Τρίτο δεκάλεπτο: Ο Ηρόδοτος ανέβασε ελαφρώς την απόδοσή του στο τρίτο δεκάλεπτο, αλλά ο Άγιος Νικόλαος παρέμεινε σε έλεγχο, κερδίζοντας το δεκάλεπτο με 14-4.
  • Τέταρτο δεκάλεπτο: Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν μια τυπική διαδικασία, με τον Άγιο Νικόλαο να διατηρεί το προβάδισμά του και να φτάνει στην εύκολη νίκη με 75-32.