in

Τουρνουά 5×5 στον Άγιο Νικόλαο: Το…σήκωσαν οι Young Boys, νίκησαν στον τελικό με 7-5 την Κρούσταλ Πάλας (VIDEOS&PICS)

Tην τρίτη θέση κατέλαβαν οι Vodka Juniors που νίκησαν στον μικρό τελικό τους Αμπαλαδέρος με 14-9…

Με απόλυτη επιτυχία ολοκληρώθηκε το τουρνουά 5×5 στον Άγιο Νικόλαο, μια διοργάνωση που έλαβε χώρα τις τελευταίες εβδομάδες στον Παιδότοπο στην περιοχή Σταυρός, γιορτάζοντας έτσι με τον καλύτερο τρόπο τα 20 χρόνια λειτουργίας.

Ο μικρός τελικός ανέδειξε νικήτρια την ομάδα των Vodka Juniors που νίκησαν στον μικρό τελικό τους Αμπαλαδέρος με 14-9 και έτσι κατέλαβαν την τρίτη θέση.

Το παιχνίδι ανάμεσα σε Young Boys και Κρούσταλ Πάλας είχε όλα τα χαρακτηριστικά που μπορεί να έχει ένας τελικός. Σασπένς, δυνατές μονομαχίες και το σκορ να μην ξεφεύγει, παραμένοντας συνεχώς στην διαφορά ενός τέρματος.

Τελικά, πρωταθλητές αναδείχτηκαν οι Young Boys, κερδίζοντας στις λεπτομέρειες την ομάδα της Κρούσταλ Πάλας με το σκορ να διαμορφώνεται στο 7-5.

Ακολούθησε η απονομή των επάθλων στους τέσσερις πρώτους νικητές, με κύπελλο, μετάλλια και πολλά δώρα.

Δείτε παρακάτω τα τελευταία δευτερόλεπτα του τελικού καθώς και την απονομή κυπέλλου στους πρωταθλητές Young Boys: