Made with LogoLicious Add Your Logo App
in

Νίκη στην πρεμιέρα της ΕΚΑΣΚ για τον Άγιο Νικόλαο κόντρα στην ακαδημία Ρεθύμνου με 73-52 (videos&photos)

To…μενού είχε διαγωνισμό τριπόντων και σουτ από το κέντρο κατά την διάρκεια του ημιχρόνου

Πρεμιέρα για το πρωτάθλημα αντρών της ΕΚΑΣΚ είχαμε αυτό το Σάββατο (21/10) με τον Άγιο Νικόλαο Europlan να αντιμετωπίζει την Ακαδημία Ρεθύμνου στο Κλειστό Αγίου Νικολάου.

Το συγκρότημα του Γιάννη Δεμέτζου κυριάρχησε στον αγώνα από το πρώτο λεπτό κόντρα στους Ρεθυμνιώτες, οι οποίοι εμφανίστηκαν στο παρκέ με αρκετές ελλείψεις και μόλις επτά παίκτες να αγωνίζονται.

Το τελικό αποτέλεσμα 73-52 άφησε ικανοποιημένο το κοινό που έδωσε δυναμικό παρών στο κλειστό Αγίου Νικολάου, ενώ αξιοσημείωτο της βραδιάς και ευχάριστη νότα στην πρεμιέρα του συλλόγου, ήταν ο διαγωνισμός τριπόντων και σουτ από το κέντρο του γηπέδου με έπαθλο χρηματικό ποσό.

Άγιος Νικόλαος Europlan-Ακαδημία Ρεθύμνου 73-52

Δεκάλεπτα: 22-16, 21-11, 19-11, 11-14

Διαιτητές: Δημ. Χατζημάρκος, Γιώργ. Μαρκάκης

Γραμματεία: Σμυρνάκης, Παπαπαύλος, Γιαπιτσόγλου

ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ(ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΕΜΕΤΖΟΣ): Σταυρακάκης 8, Τζώρτζης 12, Μότσο 12, Σκαλαίος 6, Μήλας 13, Γιαχνάκης 6(2), Παντουβάκης 2, Γκαμπέλης 14(1), Κουναλάκης.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ BC(ΖΗΣΗΣ ΚΑΨΑΛΗΣ): Ανωμεριανάκης 13(3), Θεοδωρής 2, Καρακεσισογλου 6, Κωνσταντινίδης 11(1), Πετράκης 11(2), Δάσκαλος 3, Μαρίνος 7.