in

Νέα μεγάλη νίκη στα Χανιά για την ομάδα μπάσκετ του Αγίου Νικολάου με 59-36 τα Χανιά BC

Ο Αγιος Νικόλαος μέσα σε σύντομο χρονικό διάστημα έφυγε ξανά με νίκη από τα Χανιά – αυτή τη φορά από το κλειστό Κλαδισού κόντρα στον Χανιά BC (59-36).

Η ομάδα του Γιάννη Δεμέτζου βελτίωσε το ρεκόρ της στο 4-3 και είναι… ζωντανή στη διεκδίκηση της εισόδου στα πλέι οφ. Από την άλλη ο Χανιά BC έπεσε στο 1-6, μένοντας στην εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου.

Τίποτα δεν προμήνυε αυτή την εξέλιξη στο παιχνίδι, καθώς οι δυο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο συμβάδιζαν στο σκορ (10-11, 28-28). Ένα ξέσπασμα του Αγ. Νικολάου αρκούσε για να ανοίξει η διαφορά και με επιμέρους σκορ 15-2 στην τελευταία περίοδο να φτάσει στο +23.

Διαιτητές: Αρτεμάκη – Μπουζουνιεράκης
Τα δεκάλεπτα: 10-11, 28-28, 34-44, 36-59

Χανιά BC (Ηλίας Κατσιάνος): Μαλαμάς, Πανταζής, Τζουβελέκας 8 (2), Νασίκας 8, Πισλής 2, Καστανάκης 2, Παπαφράγκου, Σταθάκης 6, Ρεντινιώτης 2, Μπουλής, Κούστα 6 (2), Μαρνέλλος 2.

Αγ. Νικόλαος (Διονύσης Μουλιανιτάκης): Σταυρακάκης 10 (1), Γκαμπέλης Στ. 2, Μουλιανιτάκης Ν. 3 (1), Παντουβάκης 3 (1), Νικητάκης 12, Μαντέλλος 16 (2), Σκαλαίος, Γιαπιτζάκης, Σκανδαλάκης 11 (1), Μαυροειδής, Γκαμπέλης Π. 2, Αποστολάκης.

ΠΗΓΗ: athlitiko.gr