in

Δεν τα κατάφερε στην πρεμιέρα η Νεάπολη – Ήττα με 2-1 από τον ΠΑΟ Ρουφ

Ο ΠΑΟ Ρουφ επικράτησε της Νεάπολης με 2-1 στην πρεμιέρα του 7ου ομίλου της Γ’ Εθνικής

Η αθηναϊκή ομάδα πέτυχε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και πήρε μία δύσκολη, όπως μαρτυρά το σκορ, νίκη, με τη Νεάπολη απ’ την άλλη να κρατάει την προσπάθεια που έκανε μέχρι το φινάλε για να μπει ξανά στο ματς.

Το σκορ άνοιξε ο Μακρής για τον ΠΑΟ Ρουφ στο 33′ με προσπάθεια μέσα στην περιοχή, ενώ το δεύτερο γκολ ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο με τον Φιλεμέγκα στο 75′. Η Νεάπολη έψαξε το γκολ από ‘κει και μετά και μείωσε σε 1-2 στο 87’ με χτύπημα φάουλ του Γκέκα. Δεν κατάφερε ωστόσο στα λεπτά που απέμειναν μέχρι το τέλος να βρει το γκολ της ισοφάρισης, γνωρίζοντας έτσι την ήττα

Διαιτητής: Αλατσάκης (Πειραιά)
Βοηθοί: Μουμπογιατζόγλου – Πετρίδης (Πειραιά)

ΠΑΟ Ρουφ (Δημήτρης Αρναούτης): Κουνάδης, Σαχσανίδης, Οικονομόπουλος, Χατζηλάμπρος, Αλεξίου, Βερνάρδος, Νιτσάκης, Μακρής, Νατσιόπουλος, Μάντζιος, Καλλέργης.

Νεάπολη (Πέτρος Μαρινάκης): Λεοντιάδης, Κατσέλης (58′ Καρβελάς), Χατζιάι, Μότσος (85′ Παγωνάκης), Σαλταπασίδης, Νάτος, Ξυλούρης (80′ Καρακούσης), Γκέκας, Μπερντίος (60′ Τσακάνι), Παράσχος, Βερούσι.