in

Πέτυχε δύο γκολ και έγινε αλλαγή για να…πάει κατευθείαν μαιευτήριο να δει το γιο του!

Τρίτη 21 Νοεμβρίου είναι μια μέρα η οποία θα μείνει, για πάντα χαραγμένη στην μνήμη του παίκτη της Γουίγκαν Ράϊαν Κόκλαφ.
Ο εξτρέμ των «Latics» αγωνίστηκε βασικός στον αγώνα της League One κόντρα στην Ντόνκαστερ, όπου και πέτυχε τα δύο από τα τρία γκολ της ομάδας του στην νίκη της με 3-0.
Κατά την διάρκεια του ημιχρόνου ο Κόκλαφ, δέχτηκε τηλεφώνημα, μέσω του οποίου ενημερώθηκε ότι έγινε πατέρας για δεύτερη φορά, καθώς όσο εκείνος αγωνιζόταν η γυναίκα του έφερε στον κόσμο ένα υγιέστατο αγοράκι.
Ο Κόκλαφ αγωνίστηκε και στο β΄ ημίχρονο και στο 58΄ πέτυχε το δεύτερο γκολ της Γουίγκαν. Στην συνέχει έγινε αλλαγή από τον προπονητή του, και έφυγε σφαίρα για το μαιευτήριο.
Ενδεικτικό είναι το έφτασε στο μαιευτήριο φορώντας την εμφάνιση της ομάδας, καθώς από την ανυπομονησία του να αγκαλιάσει το νεογέννητο μωρό, δεν πρόλαβε ούτε να αλλάξει.