in

Δεν τα κατάφερε η ΑΕΝ στην πρεμιέρα της στην Γ΄Εθνική – Ηττήθηκε με 1-2 από τον Γιούχτα [PICS]

Την εντός έδρα ήττα γνώρισε η ομάδα της Νεάπολης με 1-2 από τον Γιούχτα

Δεν ξεκίνησε όπως θα ήθελε η ΑΕ Νεάπολης την περιπέτεια της Γ΄Εθνική αφού δεν κατάφερε να συνεχίσει την καλή εμφάνιση και αποτέλεσμα του 1ου ημιχρόνου.

Χωρίς πολλές ευκαιρίες κύλισε το 1ο ημίχρονο με την ομάδα της ΑΕΝ να καταφέρνει να προηγηθεί στο τέλος του ημιχρόνου με ένα γκολ του Περάκη και με το 1-0 πήγαν οι δυο ομάδες στα αποδυτήρια.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοση τους και στο 50΄κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Τριανταφύλλου για το 1-1.

Στο 61΄οι φιλοξενούμενοι έκαναν την ολική ανατροπή με τον Ηλιόπουλο να ευστοχεί από τα 11 βήματα και το 1-2 έμελλε να είναι και το τελικό σκορ της αναμέτρησης

Νεάπολη:Μάρκοβιτς, Ζανταλής,Ανυφαντάκης , Ταβλαδωράκης, Κοκολάκης,Νικάι, Τσακάνι, Περάκης(88 Βλαχάκης),Χριστάκης , Βολωνάκης.78 Κωστάκης (78 Χιλαλάι)
Γιούχτας: Κόλιας, Κασσωτάκης (75′ Κορτσινίδης) , Ρουμπάκης, Σταθόγλου,Ραπτάκης, Τζανής, Τσάτσος,Μαυρομάτης ,Τριανταφύλλου, Ανωγειανάκης
Θα ακολουθήσει στο fonien.gr πλούσιο φωτογραφικό υλικό από την αναμέτρηση!