in

Δεν τα κατάφερε o AOAN να προκριθεί στους “8” του κυπέλλου Ελλάδας – Ηττήθηκε στην παράταση με 2-1

Δεν τα κατάφερε η ομάδα του Αγίου Νικολάου να βρεθεί στους “8” του κυπέλλου Ελλάδας

Δεν μπόρεσε να πάρει την πρόκριση στα προημιτελικά του κυπέλλου Ελλάδας ο ΑΟΑΝ, γνωρίζοντας την 2-1 στην παραταση απ’ τον Απόλλωνα Παραλιμνίου στο Δημοτικό Στάδιο του Αγίου Νικολάου για την φάση των “16” της διοργάνωσης και σε συνδυασμό με το 2-2 στον πρώτο αγώνα στις Σέρρες έμεινε εκτός της συνέχειας.

Παρ ότι οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-1 μόλις στο 2′ με τον Γεωργιάδη, οι παίκτες του Γιώργου Κούτση έφτασαν στην ισοφάριση στο 30′ με τον Μηνά για το 1-1 με το οποίο έκλεισε το ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος δεν υπήρξε κάτι το ιδιαίτερο και η διαδικασία της πρόκρισης οδηγήθηκε στην παράταση, εκεί που ο Γεωργιάδης με γκολ στο 109′ έκανε το 1-2 που έκρινε την πρόκριση.