in

ΑΟΑΝ – Επισκοπή 2-2: Ισοπαλία – “μαχαιριά” για τους κυανόλευκους στις καθυστερήσεις

Στο στάδιο Αγίου Νικολάου…

Με γκολ στην τελευταία φάση του αγώνα (90+4) η Επισκοπή κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας στην έδρα του ΑΟΑΝ με σκορ 2-2, για την ενδέκατη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ εθνικής κατηγορίας.

Στο 37΄ οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-1 με πλασέ του Λίμα από κοντά.

Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου (43′) και με απίστευτη εκτέλεση φάουλ του Καρλίτο ο ΑΟΑΝ ισοφάρισε σε 1-1 στέλνοντας τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με αυτό το σκορ..

Καλύτερος ο ΑΟΑΝ στο δεύτερο μέρος κατάφερε να προηγηθεί και να ανατρέψει το σκορ (2-1) με πλασέ του Σένκα στο 60′.

Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για την ισοφάριση κάτι που κατάφεραν στις καθυστερήσεις και συγκεκριμένα στην τελευταία φάση του αγώνα (90΄+4΄) με τον Πάτα για το τελικό 2-2.

ΑΟΑΝ (Αντώνης Ανδρουλάκης): Ψιμόπουλος, Μουστάκης, Χριστογιάννης, Τσανάι, Τσιλεδάκης, Καμαρά (77΄ Φουκαράκης), Καρλίτος (80΄ Δολαψάκης), Σένκα, Μαρτσάκης (69΄ Μαρινάκης), Κατσικοκέρης, Νοκάι (80΄ Πλουσής).
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Μάρκος Στεφανίδης): Γιαγκιόζης, Χάιδος, Μίχος, Κίτος, Δωματάς, Κοναγκάγια, Λίμα, Πάτας, Μεργέμογλου (69΄ Δημητρακούδης), Κεφαλάς (80΄ Τζωρτζινάκης), Σαούλ-Κάμερον.