in

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τον ΑΟΑΝ στο Ρέθυμνο στις καθυστερήσεις

Μεγάλη νίκη στην εκπνοή για την ομάδα του Αγίου Νικολάου  στο Ρέθυμνο!

Ένα παλληκαρήσιο διπλό πανηγύρισε η ομάδα του ΑΟΑΝ στο Ρέθυμνο για την 2η αγωνιστική του 10ου ομίλου της Γ’ εθνικής απέναντι στον Αστέρα, του οποίου επικράτησε με σκορ 3-2 και γκολ στις καθυστερήσεις (90’+3’) του Πιθαρούλη.
Οι παίκτες του Νίκου Σουργιά ανώτεροι σε όλο το ματς, άνοιξαν το σκορ με τον Μαρκάκη στο 8’ 0-1, όμως ένα λεπτό μετά (9’) δέχθηκαν την ισοφάριση 1-1 και στο 35΄ βρέθηκαν πίσω 2-1, αλλά και πάλι ο Μαρκάκης στο 45’+1’ σκόραρε για το 2-2.
Στο δεύτερο μέρος ο ΑΟΑΝ πίεσε για τη νίκη, με το «χρυσό» τέρμα να έρχεται στις καθυστερήσεις από τον αρχηγό Γιώργο Πιθαρούλη στο 90’+3’.
ΑΟΑΝ (ΝΙΚΟΣ ΣΟΥΡΓΙΑΣ): Κουσιάδης, Μακρυδάκης, Φουκαράκης, Δολαψάκης, Μαρκάκης (76’ Τζιλάι), Παπαδόπουλος, Μεράι, Διάκος (85’ Περάκης), Τσανάι, Πιθαρούλης, Μαυρής (70’ Τσάγκας).