in

Σημαντική νίκη για τον ΟΦΙ στην Ιεράπετρα

Νίκησε με 1-0 τον Μυλοπόταμο και απέχει πλέον 6 βαθμούς από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Νίκη  από  χρυσάφι  η σημερινή  για τον ΟΦΙ  , για πολλούς  λόγους. Για  λόγους  βαθμολογικούς πρωτίστως , γιατί έπαιζε με πολλές και σημαντικές ελλείψεις , γιατί  είχε μεσολαβήσει μεγάλο διάστημα διακοπής του πρωταθλήματος , γιατί επιτεύχθη επί ενός αντιπάλου που θέλει  και αυτός την σωτηρία του και  γιατί  η μεταγραφή της  προηγούμενης εβδομάδος , ο  Ντιατά έβαλε  το  γκολ της νίκης με το καλημέρα.
Ο  ΟΦΙ  πλέον  έχει  έξι  βαθμούς  από  την  ζώνη  υποβιβασμού και την  Κυριακή  στο  Βουζουνεράκειο με  τον  πρωτοπόρο Ηρόδοτο  επιστρέφουν  οι Παπαδόπουλος και Χριστάκης  και μάλλον  θα  είναι  σε θέση  να  αγωνισθεί  και  μιά  μεταγραφή  που  θα  ανακοινωθεί  πιθανότατα  αύριο.
Ο  ΟΦΙ  σήμερα  ήταν  πολύ  καλός. Αν  εξαιρέσουμε  το  δεύτερο  μισό  του  πρώτου  ημιχρόνου όπου  ο  Μυλοπόταμος  προσπάθησε  να ισοφαρίσει το γκολ του  Ντιατά (στο  20′) , σε  όλο  το υπόλοιπο  μάτς  ο  ΟΦΙ  είχε  τον πλήρη έλεγχο του  αγώνα. Στο  δεύτερο  ημίχρονο  δε , έχασε  τρεις μοναδικές  ευκαιρίες  για  το  2-0  με  τους  Ουζούνογλου , Πηγιάκη και  Ντιαντά.
Ο  κόσμος  για  μιά  ακόμα  φορά γέμισε  το  Βουζουνεράκειο , και  οι  Κουρήτες  για  μιά  ακόμα φορά ήταν συγκλονιστικοί. Εντυπωσίασε  δε , η  “μεταγραφή” των  Κουρητών , ο  Χρήστος  ο  οποίος  με  την τρομπέτα  του  έδωσε  άλλο  τόνο  σήμερα  το  απόγευμα  στο  Βουζουνεράκειο.
ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ: Πρίφτης, Πηγιάκης, Λιλάι , Μίγγας, Τζελέπης, Πιθαρούλης, Χρυσοφάκης, Ουζούνογλου, Ντιατά, Καραγιάννης, Κορέτα. (Κορομηλάς , Στάχτιαρης , Τσαλάκου).
ΑΕ ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ: Κελαϊδής, Μπακάλης, Σιόρε, Μυρθιανός, Μποτωνάκης, Λένγκα, Δελήμπασης, Μηνάς, Ντινιωτάκης, Μερτίρι, Δροσάκης (77′ Σκουλούδης).