in ,

Κέρδισαν μετάλλια και εμπειρίες οι μικροί του ΠΟΑΝ

Ολοκληρώθηκε την Κυριακή 10 Φεβρουαρίου  το 7ο Χειμερινό Πρωτάθλημα MTB που διοργανώνεται στα μονοπάτια του Ηρακλείου.

Ο Ποδηλατικός Όμιλος Αγίου Νικολάου συμμετείχε στους δύο αγώνες του πρωταθλήματος παίρνοντας μέρος με αθλητές στις μικρές κατηγορίες και κερδίζοντας σημαντικές εμπειρίες για μια γεμάτη χρονιά με αγώνες που έρχεται μπροστά μας.
Συγκεκριμένα στον 2ο αγώνα που πραγματοποιηθεί στο Δάσος Φουρνί Αχαρνών, συμμετείχαμε, στα Μίνι αγοριών με τους Μάριο Τσιχλή (1η θέση), Παπαδάκη Χριστόφορο (4η θέση) και Σταυρακάκη Νικόλα (5η θέση). Στα Μίνι κοριτσιών με την Σταματίου Ελένη (1η θέση), Τζώρτζη Τζωρτζίνα (2η θέση) και Παπαδάκη Ιόλη (3η θέση). Ο Κωνσταντίνος Μάρης έλαβε μέρος στην Pro 18-35, όπου κατέκτησε την 2η θέση και ταυτόχρονα κατέκτησε την ίδια θέση στην κατάταξη του πρωταθλήματος. Και τέλος ο Τσαρδινάκης Εμμανουήλ από την Σητεία στην κατηγορία Pro 36+ κατέκτησε και αυτός την 2ή θέση στην κατηγορία του και στον αγώνα άλλα και στο πρωτάθλημα.

Ευχαριστούμε ιδιαίτερα τον @Vaggelis Karagiannakis για την φιλοξενία όπως και τους υποστηρικτές μας”