in

Έγραψε ιστορία στο ΟΑΚΑ ο ΟΦΙ: Ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις στο 2-2 με τον Παναθηναϊκό

Μεγάλη εμφάνιση για τον ΟΦΙ απέναντισ τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ για το κύπελλο Ελλάδας.

Στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων δέχτηκε την ισοφάριση από τον Παναθηναϊκό στο τελικό 2-2.

Ο Παναθηναϊκός άνοιξε το σκορ με το γκολ στο 20΄ από τον Χατζηθεοδωρίδη αλλά η ομάδα του Λασιθίου ισοφάρισε με τον  Χύσι στο 25΄ μετά από  σέντρα του Μηνά και στο 43΄ ο Αναστασόπουλος από ασιστ του Μούτσα  έκανε την ανατροπή σε 1-2.

Ο ΟΦΙ βρήκε έχασε μεγάλη ευκαιρία του   με τον Αναστασόπουλο για το 1-3. Τελικά  στο 94΄ ήρθε η ισοφάριση για τον Παναθηναϊκό με τον Καμπετσής.

Παναθηναϊκός (Γιώργος Δώνης): Κότσαρης, Αποστολάκης (79′ Σιφναίος), Παντελάκης, Οικονόμου, Θεοχάρης (46′ Μπουζούκης), Χατζηθεοδωρίδης, Στάικος, Τζανδάρης, Κουντουριώτης (69′ Πούγγουρας) , Εμμανουηλίδης, Καμπετσής.
Ο.Φ. Ιεράπετρας (Ιωάννης Μάγγος): Παναγιώτου, Κορομηλάς, Μίγγας (79′ λ.τ. Πιθαρούλης), Καλημέρης, Αναστασόπουλος, Μούτσα, Πότσι, Χίσι, Παπαδόπουλος, Μαρτσάκης (57′ λ.τ. Κορέτας), Μηνάς (69′ Τζελέπης).