in

«Πάλεψε» στον τελικό του Super Cup ο ΑΟΑΝ (PICS)

Την ήττα με 3-0 γνώρισε ο ΑΟΑΝ με αντίπαλο τον ΟΦΙ στον τελικό του Super Cup στην Ιεράπετρα

Το πρώτο της επίσημο παιχνίδι στη νέα ποδοσφαιρική περίοδο 2019/2020 έδωσε την Τετάρτη (4/9) η ομάδα του ΑΟΑΝ, για το Super Cup της ΕΠΣ Λασιθίου, αντιμετωπίζοντας ως πρωταθλήτρια τον κυπελλούχο ΟΦΙ στο στάδιο «Πέτρος Βουζουνεράκης».

Οι ποδοσφαιριστές της αγιονικολιώτικης ομάδας κατέβαλαν μεγάλη προσπάθεια διεκδικώντας το κύπελλο, έχοντας στο πλευρό τους και τον φίλαθλο κόσμο της ομάδας που έδωσε δυναμικό παρών.

Απέναντι σε έναν αντίπαλο μεγαλύτερης κατηγορίας (Football League) ο οποίος μάλιστα αγωνιζόταν στην έδρα του, δεν κατάφεραν να επιστρέψουν με αυτό στις αποσκευές τους στον Άγιο Νικόλαο.

Πάλεψαν ως το φινάλε (1-0 στο 87’), όμως στα τελευταία λεπτά ξέμειναν από δυνάμεις γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 3-0 (87’-90’+3’).

Ο προπονητής της ομάδας του ΑΟΑΝ Κώστας Κιάσσος, χρησιμοποίησε τους ακόλουθους ποδοσφαιριστές: Σκάρπος, Γιούγκα, Ζέλιος (51’ Κουρίνος) (68’ λ.τ. Πρινιανάκης), Τσανάι, Πιθαρούλης, Μπλούκας, Χατζόπουλος, Καλογιαννίδης, Αλμύρας, Τσάνγκας (46’ Μουτσάι), Μαρκάκης.

Για τον ΟΦΙ αγωνίστηκαν: ΟΦΙ (ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΑΓΓΟΣ): Τσάμης, Καραγιάννης, Χιντζίδης, Τζελέπης, Σέχου, Αναστασόπουλος, Σκόνδρας (46’ Βογιατζής), Αποστολόπουλος (55’ Χρυσοφάκης), Μηνάς (77’ Σμίλτος), Παπαδόπουλος (67’ Μέμος), Κατσικοκέρης.