in , , , ,

1 – 6 έχασε ο ΑΟΑΝ απο την ΑΕΚ

Σε ένα παιχνίδι που είχε δύο όψεις και το οποίο είχατε τη δυνατότητα να παρακολουθήσετε ζωντανά από το AnatolhSport, η ΑΕΚ παίζοντας όμορφο ποδόσφαιρο στα τελευταία 20 λεπτά έφυγε νικήτρια με το επιβλητικό 1-6 από τον Άγιο Νικόλαο.
Η εικόνα όμως στα πρώτα 67΄λεπτά δεν ήταν αυτή που προϊδεάζει το τελικό σκορ, με τους φιλοξενούμενους να δυσκολεύονται να διασπάσουν την καλά στημένη άμυνα του ΑΟΑΝ.

Οι φάσεις ξεκίνησαν νωρίς, με την ΑΕΚ να κερδίζει πέναλτι στο 3΄με τον Μπρέσιεβιτς να ανατρέπεται από το Μυρίλα., το οποίος έστειλε ψηλά ο ίδιος παίχτης χάνοντα την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ.

Το 0-1 έγινε στο 18΄από τον Ανάκογλου, ο οποίος πήρε τη μπάλα από τα δεξιά, πέρασε τρεις παίκτες, μπήκε στην περιοχή και με το αριστερό έγραψε το 0-1.

Ο ΑΟΑΝ δεν τα παράτησε και κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Καρνιάτη στο 32 με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γρηγόρη Κοκολάκη.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό οι γηπεδούχοι μένουν με 10 παίχτες λόγω αποβολής του Μυρίλα.
Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι καλά στημένοι στην άμυνα, δυσκόλεψαν τους αντιπάλους τους που δεν έβρισκαν διαδρόμους.

Για να φτάσουμε στο 67΄όπου το 1-1 έγινε 1-5 μέσα σε έξι λεπτά με μεγάλο πρωταγωνιστή το Ντακόλ που πέτυχε 3 τέρματα στο 67, 68 και 73 ενώ ενδιάμεσα ο Ανάκογλου είχε πετύχει ακόμα ένα τέρμα στο 70΄.

Το σκορ έκλεισε πάλι ο Ντακόλ στο 88΄πετυχαίνοντας το τέταρτο προσωπικό του γκολ.

Στο αθλητικό site anatolhsport. θα ακολουθήσουν στιγμιότυπα από το παιχνίδι, ρεπορτάζ και παραλειπόμενα καθώς και πλούσια εικόνα από τις 5 κάμερες που χρησιμοποίησε το AnatolhSport για την κάλυψη του παιχνιδιού στην ζωντανή εκπομπή Super Monday τη Δευτέρα στις 21:30 από το Web TV του AnatolhSport

Στην έντυπη έκδοση της ΑΝΑΤΟΛΗΣ που θα κυκλοφορήσει την Κυριακή 2 Μαρτίου πολυσέλιδο αφιέρωμα στο παιχνίδι.